Gdy bariery językowe przeszkadzają w prowadzeniu biznesu

Różnice językowe i kulturowe stwarzają barierę komunikacyjną. Szczególnie w negocjacjach biznesowych. Niepoprawna komunikacja w języku obcym oraz pomyłki w tłumaczeniach, nie tylko są przeszkodą w zawieraniu umów międzynarodowych, ale też przynoszą firmom wysokie straty finansowe. Niestety, nie w każdej firmie znajomość języków wykracza poza te podstawowe.

spotkanie biznesowe

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Pomocnym a co istotne, sprawdzonym rozwiązaniem problemów z wymianą informacji w języku obcym jest skorzystanie z usług profesjonalnego biura tłumaczeń. Siedzibę biura znajdziemy w sieci, wystukując w wyszukiwarce poszukiwaną frazę, np: tłumaczenia ukraiński. Przedsiębiorstwo, która wkracza z własnymi usługami czy produktami, potrzebuje przede wszystkim dobrych materiałów reklamowych|musi postawić przede wszystkim na reklamę. I choć uznaje się, iż angielski jest powszechnie przyjęty w biznesie, to zdecydowanie bardziej naturalnym jest wysyłanie korespondencji w języku ojczystym ewentualnego kontrahenta. Coraz częściej na znaczeniu zyskuje tłumaczenia rosyjski, francuski, oraz języki skandynawskie – szwedzki czy norweski. Zobacz ofertę tłumaczeń przysięgłych.

Wiele osób korzysta z tłumaczeń samodzielnie np. przy użyciu Google (zobacz pozycjonowanie stron w wyszukiwarce) Translatora, czy nawet zleca takie tłumaczenia w różnych serwisach za groszowe kwoty. Ale o ile korzystanie z automatycznych translatorów w życiu prywatnym, ułatwiającym szybkie znalezienie „sensu” słów, niekiedy zdań może być przydatne, tak już niestety korzystanie z tego typu programów komputerowych czy urządzeń, z całą pewnością okaże się zgubne w skutkach podczas kontaktów biznesowych.

Biuro tłumaczeń posiada tę przewagę, żecharakteryzuje podstawowy atut: zrzesza merytorycznie przygotowanych i precyzyjnie wykonujących swą pracę tłumaczy. W związku z tym możliwe jest jednoczesne tłumaczenie tego samego dokumentu na wiele języków. Ma to szczególne znaczenie w tłumaczeniach dokumentacji technicznej. Stała współpraca z takim podmiotem owocuje również przyjmowaniem kolejnych kontraktów. W ten sposób wykluczyć można między innymi zatory w korespondencji, która jest podstawą przy kontaktach z potencjalnymi kontrahentami. Wszak w biznesie czas to pieniądz.