Prowadzenie działalności biznesowej wymaga znajomości przepisów, przydatne informacje odnajdziesz również w internecie

Każda osoba, która decyduje się otworzyć własną działalność, musi wiedzieć, jak wiele informacji trzeba zapoznać, żeby czynić to zgodnie z wymaganymi przepisami. Warto dowiedzieć się, jakie ma się możliwości, z jakich ulg można skorzystać, jak też jakie obowiązki spoczną na nas jako przedsiębiorcach.

Przepisy ciągle się zmieniają, powinieneś je znać

Faktura

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

Przepisy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz związanych z nią działań, nieustannie się zmieniają i ewoluują. Obowiązkiem właściciela firmy okazuje się zapoznawać się z wprowadzanymi modyfikacjami i przestrzegać ustalonych zasad. Przykładem może okazać się przepis regulujący wystawianie faktury vat (), który zaczął obowiązywać na początku 2014 roku. Zgodnie z ustaleniami wspomnianej ustawy przedsiębiorca okazuje się obligowany do wystawienia faktury VAT nie w późniejszym terminie aniżeli 15 dnia miesiąca nadchodzącego po miesiącu, kiedy wykonano transakcję sprzedaży lub przeprowadzono usługę.

Pamiętaj o ewentualności odliczenia składek zusowskich Przedsiębiorcy muszą pamiętać również, iż mogą odliczyć od zeznania podatkowego zdrowotne składki jakie odprowadza się do ZUS.

Opisany zagadnienie napisaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy podoba Ci się ten wpis. Daj nam znać – przejdź do strony certyfikat kompetencji zawodowych częstochowa !

Rzecz jasna nie chodzi tutaj o całość składek, ale o pewną ich część, mimo wszystko bywa to naprawdę duża ulga dla portfela zakładu, więc trzeba pomyśleć o takiej możliwości. Jeśli właściciel firmy nie wie, jakie są składki zus do odliczenia (), może szukać takiej informacji w sieci, w witrynie Urząd Skarbowy. Odliczeniu mogą ulegać tylko składki, które były już zapłacone.

Gdy firma nie przynosi zysków
Rynek jest na tyle niepewny, że ciężko przewidzieć, czy dana firma odniesie sukces oraz utrzyma się na fali. W wypadku, jeśli przedsiębiorca zmaga się z kłopotami, nierzadko jedynym rozwiązaniem okazuje się zawieszenie firmy. Warto wywiedzieć się, jak wygląda taki proces. Zawieszeniu może ulegać tylko jednostka, która nie zatrudnia innych osób. Firmę zawiesić można na okres od 1 miesiąca do 24 miesięcy. Jest to okres, kiedy przedsiębiorcy przysługuje wiele ulg, więc należy mieć świadomość, że jest taka ewentualność.