Przygotowanie czterokołowca do zimy: nie pozwól się zaskoczyć pogodzie

Stosowne przygotowanie samochodu do zimy pozwoli uniknąć wielu problematycznych sytuacji, nie wyłącznie problemów z rozruchem silnika, lecz też przykładowo problemów z przymarzniętymi do uszczelek drzwiami.

osoby

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
pensja

Autor: Multi
Źródło: Multi
Przemysł morski

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Zima jest to najtrudniejszy okres dla kierowców, lecz także i dla wozów. Jednak dokuczliwości, które wypływają z utrzymywania się niskich temperatur a także opadów śniegów, można troszeczkę zneutralizować poprzez stosowne przygotowanie. Naturalnie, chodzi o coś więcej niż jedynie wyekwipowanie się w skrobaczkę . Jest ona bardzo ważna, lecz na nic się nie przyda, gdy kierowca pojazdu nie może uruchomić samochodu. W pierwszej kolejności musimy zatroszczyć się o stan techniczny pojazdu. Tyczy się to szczególnie właścicieli aut z silnikami Diesla, bo okazują się one najbardziej wrażliwe na ujemne temperatury.

Jeżeli tematyka, która jest analizowana w niniejszym wpisie jest godna Twojej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie (https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-na-start).

Najczęstsze kłopoty wypływają ze słabej formy akumulatora, lecz równie często kłopoty z rozruchem są konsekwencją zużytego układu wtryskowego. Na nieszczęście, doprowadzenie napędu do należytego stanu technicznego częstokroć wymaga poważnych nakładów, a bez tego nie możemy co liczyć, iż wyczerpany diesel odpali w bardzo niskich temperaturach. Odpowiedniego przygotowania wymagają również pojazdy z silnikami benzynowymi a także zasilane gazem. W nich wszystkich niezwykle istotne jest to, ażeby tankować paliwo dobrej jakości z budzącego zaufanie źródła.

Bez względu od rodzaju napędu przed zimą konieczny jest przegląd płynów eksploatacyjnych, w szczególności w układzie chłodzenia – gdy płyn w nim zamarznie, może uszkodzić chłodnicę i silnik. Wskazana będzie także wymiana gum na zimowe.