Dorywcza praca na studiach – czyszczenie przedsiębiorstw

Najczęściej młodzi ludzie poszukują zatrudnienia w barach, dyskotekach i restauracjach. Pracują w kuchni, jako kelnerzy albo barmani. Naturalnie, nie jest tak, że do takiej pracy nie trzeba żadnych kompetencji i predyspozycji. To oczywiste, że bardzo nieśmiała osoba, która obawia się odezwać do innych nie odnajdzie się jako kelner, a ktoś kto ma tak zwane „maślane ręce” nie utrzyma się długo na zmywaku. Praca za barem wymaga przyswojenia wielu przepisów na drinki, otwartości i poczucia humoru, a czasami zdolności rozładowania napiętych sytuacji.

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Co poniektórzy zamawiają firmę sprzątającą do prywatnego domu. Trzeba wpisać w przeglądarkę „firma sprzątająca Katowice” i już. No powiedzmy sobie, że gotowe. Wybór takiej firmy tak naprawdę nie jest prosty. Należy uważać na to, by nie sprowadzić do własnego domu nie wiadomo kogo. Powinna to być firma, która solidnie i skrupulatnie sprzątnie nasz dom albo mieszkanie. Warto, więc zwrócić uwagę na kolejne rzeczy jak np.: zaufanie.

Jeżeli zatrudnienie w restauracji albo barze nie jest dla nas właściwa innym wyjściem jest sprzątanie obiektów. To praca, którą można wykonywać popołudniami i wieczorami, więc nie przeszkadza w zajęciach na uczelni. W dodatku jest dość dobrze płatna. W szczególności, jeżeli uda nam się zatrudnić w przedsiębiorstwie o stabilnej pozycji.

sprzątanie3

Źródło: sxc.hu

Dla przykładu sprzątanie biur to zadanie które zleca się tylko paru firmom, najszerzej znanym i sprawdzonym. Generalnie sprzątanie (zobacz sprzątanie terenów zewnętrznych) biur jest bardziej opłacalne, niż tego rodzaju praca dla osób prywatnych. Naturalnie i samodzielnie da się znaleźć doskonałe domy do sprzątania. Bywa, że wystarczy parę wieczorów by zarobić całkiem dobre wynagrodzenie.