Jesteś ścisłowcem? Wybierz zawody, które mogą dać Ci prestiż i porządne zarobki

Zamierzasz wybrać studia, ale nie zdajesz sobie zupełnie sprawy, co ciebie ciekawi? Zdajesz sobie sprawę, że nieźle się uczysz, a przedmioty ścisłe to twoja najmocniejsza broń? Nie musisz się więc martwić, gdyż akurat osoby z umiejętnościami technicznymi odnajdują pracę prędzej, a co też istotne w większości otrzymują większe pieniądze. Wyobraź sobie studia jako etap, za jakim kryje się przyszłe zatrudnienie. Wybierz studia pod kątem przyszłego rozwoju zawodowego.

zestaw komputerowy na stole

Autor: Innalibra
Źródło: http://www.flickr.com

Zobacz listę zawodów, w których bez problemu poradzą sobie ludzie przejawiającypredyspozycje matematyczne. Na pierwszy ogień (Serwis urządzeń PPOŻ) idzie lekarz. Oczywiście, lekarz musi odznaczać się zdolnościami matematyczno-fizycznymi, choć wielu łudzi się, że tak nie jest. Studia medyczne są bardzo kłopotliwe, zresztą już się tam dostać (bardzo ciężkie egzaminy wstępne i mnóstwo kandydatów na jedno miejsce) pokazuje, że jest to teren zarezerwowany dla najlepszych.

Nie przejmuj się jednak, ponieważ możesz robić mnóstwo innych rzeczy. Interesują cię komputery, informatyka, a przy tym radzisz sobie całkiem nieźle z matematyką? To może informatyka, a po studiach zawód jako programista albo jako tester it? Jeden, jak i drugi zawód cieszą się coraz większą popularnością, a tym bardziej, istnieją coraz bardziej znaczne przeszkody, żeby obsadzić każde miejsce pracy.

Przyczyną jest sporo ofert pracy, a mało kandydatów spełniających kryteria. Wielu także specjalistów wyjeżdża do innych krajów, gdyż tam otrzymają jeszcze poważniejsze pieniądze. Oczywiście, wszystko jest zależne od tego, którym językiem programowania chcesz się zajmować, ale każdy programista czy tester w branży it zajmujący się na przykład testami manualnymi dostanie niezłe pieniądze.

Jeśli jesteś niezły w liczbach i wzorach to może wybierz budownictwo. Możesz stać się po tym kierunku kierownikiem budowy. Osoba na tego typu stanowisku ma pracę odpowiedzialną, lecz również bardzo dobrze wynagradzaną. Wiadomo, nie jest prosto od razu stać się kierownikiem, ale upór, mądrość, wiedza i doświadczenie pomogą tobie uzyskać upragniony cel.

Pamiętaj, że wybór jest większy, jedynie do ciebie i twoich zainteresowań zależy, w którą stronę się udasz. Podane przez nas pomysły są jednocześnie bardzo prestiżowe i świetnie płatne, więc jeśli będziesz się zastanawiał miej na uwadze te trzy branże.