Jakie dokumenty są niezbędne przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego na kredyt.

Droga jaką musi przebyć przyszły posiadacz mieszkania jest naprawdę długa, zwłaszcza jeśli chce się przy tym posiłkować kredytem.

Ale nawet przy zakupie za gotówkę od pewnych rzeczy się nie ucieknie, tyle że się nie będzie miało styczności z żadnym bankiem. A że banki mają swoje wymagania w stosunku do kredytobiorców, to należy im przynieść szereg dokumentów wiążących się z zarobkami i daną nieruchomością. Przede wszystkim konieczne będzie dostarczenie informacji o dochodach, na podstawie których zostanie obliczona zdolność kredytowa. Sprawdzana jest także historia wcześniejszych kredytów w BIK, żeby kompleksowo ocenić stan klienta. Jeśli z tym wszystkim nie będzie problemów, to następnym krokiem będzie kupowany lokal.
sprzedaż

Autor: Filip Maljković
Źródło: http://www.flickr.com
Przy mieszkaniu z rynku wtórnego niezbędny będzie operat szacunkowy Bielsko, informujący o tym, ile ono jest faktycznie warte ( na rzeczoznawcy.net.pl). W oparciu o ten dokument bank wyznacza największą kwotę kredytu, która będzie możliwa do dostania, w pierwszej kolejności chodzi tu o zabezpieczenie hipoteczne.

Prezentowany tekst jest bardzo zajmujący? Jeśli tak, to sprawdź też pozostałe polecane (http://www.iurico.pl/branze/opieka-zdrowotna-i-farmacja/) treści, ponieważ są tak samo interesujące oraz pochłoną Cię kompletnie.

Wycena musi być wykonana przez uprawnioną do tego osobę, niektóre banków dodatkowo wymagają, żeby rzeczoznawca Bielsko-Biała znajdował się na ich wykazie (patrz na rzeczoznawcy.net.pl). Obecnie sporządzenie zwykłego operatu będzie kosztować kilkaset złotych, a czas oczekiwania na dokument zależeć będzie w dużym stopniu od tego, jak dużo pracy będzie miała osoba która go robi.

W przypadku niedużych kwot kredytu niekiedy banki decydują się na procedurę uproszczoną, to znaczy wartość nieruchomości jest szacowana w przybliżeniu przez ich specjalistów.