Studiowanie automatyki a sytuacja na rynku pracy
Trzeba naturalnie już w czasie studiów porozglądać się za możliwością rozpoczęcia pracy. Większość przemysłowych zakładów daje studentom możliwość odbycia praktyk. To świetne rozwiązanie. Student podczas tych zajęć może zapoznać się na przykład z systemami zarządzania procesami takimi jak Profinet. Oczywiście można znać te systemy bez praktyk, lecz o wiele lepiej uczyć się w prawdziwych firmach. Ciekawe rozwiązanie: .
A może zrobić karierę naukową?
A absolwenci? W zasadzie, można wybrać dwie drogi. Pierwsza ścieżka to kariera na politechnice. Absolwent może zostać na uczelni, pracować nad rozwijaniem swojej dyscypliny, wprowadzać nowoczesne rozwiązania, które opracowuje itp. Druga opcja to podjęcie pracy w zakładzie na przykład związanym z przemysłem. Jeśli w czasie studiów nie zapewniliśmy sobie miejsca pracy, można bez kłopotu wyszukać oferty w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, na przykład praca w automatyce – „. Z pewnością otrzymamy sporo wyników.trzeba – kliknij, zobacz, sprawdź -Naturalnie, jest to bardzo ciężka praca. Potrzeba do niej ogromnej wiedzy, a zatrudniani są najchętniej automatycy z doświadczeniem. Tak jak tutaj: bloki do sterowania pompami.
To także powód dla którego powinno się już podczas nauki odbywać praktyki w różnego rodzaju zakładach. Doświadczenia, umiejętności uzyskanych podczas pracy nie zastąpi nic. Studia dają świetną podstawę, lecz doświadczenie należy zdobyć na własną rękę. Każdy pracodawca przychylniej będzie patrzył na kandydata, który ma w CV coś dodatkowo poza studiami. Nawet gdy studia ukończył z najlepszymi ocenami.