Studiowanie automatyki a sytuacja na rynku pracy

Kiedy pomyślimy nad rynkiem pracy w Polsce to możemy dojść do konkluzji, że najlepiej ma się branża informatyczna oraz przemysł, a w zasadzie jego odnogi wykorzystujące automatykę.

Automatyka – od dawna jest jednym najpopularniejszych kierunków na politechnikach. Absolwenci tego kierunku zwykle nie mają kłopotów ze znalezieniem pracy.

nauka

Źródło: http://www.sxc.hu/

Trzeba naturalnie już w czasie studiów porozglądać się za możliwością rozpoczęcia pracy. Większość przemysłowych zakładów daje studentom możliwość odbycia praktyk. To świetne rozwiązanie. Student podczas tych zajęć może zapoznać się na przykład z systemami zarządzania procesami takimi jak Profinet. Oczywiście można znać te systemy bez praktyk, lecz o wiele lepiej uczyć się w prawdziwych firmach. Ciekawe rozwiązanie: .

A może zrobić karierę naukową?

A absolwenci? W zasadzie, można wybrać dwie drogi. Pierwsza ścieżka to kariera na politechnice. Absolwent może zostać na uczelni, pracować nad rozwijaniem swojej dyscypliny, wprowadzać nowoczesne rozwiązania, które opracowuje itp. Druga opcja to podjęcie pracy w zakładzie na przykład związanym z przemysłem. Jeśli w czasie studiów nie zapewniliśmy sobie miejsca pracy, można bez kłopotu wyszukać oferty w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, na przykład praca w automatyce – „. Z pewnością otrzymamy sporo wyników.trzeba – kliknij, zobacz, sprawdź -Naturalnie, jest to bardzo ciężka praca. Potrzeba do niej ogromnej wiedzy, a zatrudniani są najchętniej automatycy z doświadczeniem. Tak jak tutaj: bloki do sterowania pompami.

To także powód dla którego powinno się już podczas nauki odbywać praktyki w różnego rodzaju zakładach. Doświadczenia, umiejętności uzyskanych podczas pracy nie zastąpi nic. Studia dają świetną podstawę, lecz doświadczenie należy zdobyć na własną rękę. Każdy pracodawca przychylniej będzie patrzył na kandydata, który ma w CV coś dodatkowo poza studiami. Nawet gdy studia ukończył z najlepszymi ocenami.

Trzeba właściwie pokierować swoją karierą. Zanim zdecydujemy się na studiowanie automatyki, dobrze jest poczytać na ten temat, można porozglądać się i sprawdzić jak wygląda rynek pracy. Gdy decydujemy się na tak angażujące i wymagające studia, to przecież nie po to, by zostać po nich bez pracy.