Sprawdzony sposób na pokazanie trendów handlowych

Osoby znające się na giełdzie podchodzą z dystansem do różnego typu trendów. Jednak rzeczywistość jest taka, że większość ludzi nie za bardzo wierzy wskaźnikom. Zdarza się, że obserwujemy trendy, które od razu widać nijak mają się do rzeczywistości. Dlatego tak wielka nasza niewiara, co do trendów związanych z badaniami przeprowadzonymi na wyselekcjonowanej grupie ludzi. Jednak do momentu aż nikt nie stworzy innych metod trzymamy się tych, które znamy i korzystamy z nich. Podobnie jest z wykresem ichimoku.

Został on stworzony przez japońskiego dziennikarza. Tak, więc system ten początkowo stosowano jedynie na azjatyckich rynkach finansowych. Taka wizualizacja trendów pozwala szybko rozeznać się osobie inwestującej w kwestii, układu tych zdarzeń, które mają duże prawdopodobieństwo wydarzenia się od tych, których prawdopodobieństwo jest najmniejsze. W związku z ogromem sukcesów, jakie przyniósł ichimoku na kontynencie azjatyckim, został on przeniesiony na warunki amerykańskie. Zmieniono kilka elementów, by wszystko pasowało i obecnie ichimoku jest używany przez Amerykanów.

Teorie na rynku finansowym

Giełda w Tokio

Autor: Stéfan
Źródło: flickr.com
jeżeli chodzi o finanse to osoby inwestujące chciałyby wiedzieć o wszystkim najdokładniej jak to możliwe. Jednak możliwości nie są aż takie wielkie. Mimo bardzo dobrych programów komputerowych, nie potrafimy przewidzieć najbardziej nieobliczalnego czynnika, czyli tego, co postanowi człowiek.

Czy taka tematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę (http://www.mtc-rental.pl/oferta.html), która dotyczy omawianej kwestii, więc zapewne też Cię zaintryguje.

Możemy wykreślić wykresy zależności między innymi ten związany z ceną i czasem na różnych rynkach finansowych. Robimy też wykresy związane z kilkunastoma cechami. Jednak geometria rynku nadal jest teorią, która nie zawsze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jeżeli chcielibyśmy żeby nasze działania na giełdzie przynosiły zyski musimy spojrzeć na rynek finansów holistycznie (więcej: ). Dopiero takie podejście do finansów daje możliwość na wykonanie dobrego ruchu. Oczywiście intuicja też ma tu pewne znaczenie, ale kiedy chodzi o pieniądze dobrze skupić się na geometrii i arytmetyce, zwracając uwagę na czynnik ludzki. Na giełdzie maklerzy przyzwyczaili się nie tylko do hossy, ale też do bessy.