Sprawa rozwodowa – w jaki sposób znaleźć renomowaną kancelarię adwokacką?

Mając na uwadze skorzystanie z dobrego adwokata trzeba dobrze poznać rynek. Wiadomo, jak w każdej profesji, również i tutaj najwłaściwszą rekomendacją dla określonego adwokata jest opinia byłego usługobiorcy. Z tego powodu warto przepytać kolegów, czy korzystali z porad prawników i jak punktują ich działalność. Tutaj nie należy zapominać o kilku sprawach, referencje adwokata są wiarygodne tylko z ust osób którzy sami korzystali z jego wsparcia.

sąd

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest żeby wskazana kacelaria adwokacka miała dobrą ocenę osoby, której prowadziła proces tego samego typu to znaczy sprawę rozwodową a nie sprawę karną czy też sprawę podatkową polecam. Właściwość rynku prawnego opiera się obecnie na kancelariach specjalistycznych – są to duże biura, które specjalizują się w obsłudze zakładów oraz przedsiębiorców. Wybrani prawnicy siedzą w w prawie karnym a jeszcze inni w sprawach rozwodowych .

Lubin może poszczycić się dużą ilością biur prawnych. Taka ogromna konkurencja na rynku prawnym sprawia, że są kancelarie, które biorą jakiekolwiek zamówienia byleby tylko funkcjonować na rynku. Możemy z pewnością w takiej kancelarii uzyskać niską cenę ale warto, przed zleceniem sprawy, precyzyjnie zbadać kwalifikacje radców prawnych w niej pracujących. Nie ma obowiązku oddawania sprawy pierwszemu adwokatowi, do którego się udamy. Jeśli się z nim nie dogadamy lub też nie zaoferował on interesującej koncepcji prowadzenia sprawy. Żmudne poszukiwania prawnika, niosą za sobą duże wydatki ze względu na przymus płatności za pierwsze porady. Gdzie w takim razie znaleźć prawdziwe opinie o prawnikach, jeśli żaden z naszych przyjaciół nie może nam przekazać wiarygodnych informacji. Zobacz również:

Należy takich informacji poszukać w sieci. Zwykle uszczęśliwiony klient czasem zostawi po sobie ocenę. Rozgoryczony, taką opinię pozostawi zawsze. Pomoc przy wybraniu fachowego adwokata możemy otrzymać od notariuszy lub znajomych z branży z innych miejscowości, ale na takie rekomendacje należy uważać. Nagminnie zdarza się, że są to koleżeńskie polecenia, że nie są to polecenia ze względu, na jakość usługi jaka spotka nas w danej kancelarii prawniczej. Szukając radcy prawnego wklepujemy w Google: lista sprawdzonych prawników Lubin (więcej). Niestety nie ma rzeczywistych rankingów prowadzonych przez uczciwe instytucje. Warto też wiedzieć, że są takie okoliczności, w których danej sprawy nie można przeforsować a tylko ponieść klęskę. W tym przypadku zadaniem adwokata (Potrzebujesz pomocy prawnika? Sprawdź – prawnik żarnowski) jest wyłącznie ograniczenie negatywnych konsekwencji takiej porażki do minimum. Autor: Bartosz Sochaj