Co począć z autem, które nie nadaje się do używania? Czy powinno dać je na złom?

Jeżeli samochód posiada faktycznie jeszcze jakąś wartość, to na pewno znajdzie się ktoś chętny, żeby je kupić. Lecz i tak wszystko zależy od wyceny. Na rynku jest wielu handlarzy, którzy zajmują się skupowaniem aut zepsutych, zaniedbanych jak również rozbitych.

Bez trudności można także z takimi osobami skontaktować się, gdyż mają ogłoszenia w sieci, jak auto złom sprawdź tutaj złom samochodowy scrabcar Kraków, lecz także w różnych dostępnych formach przekazu, na przykład gazety regionalne albo stacje benzynowe. Jak auto stawiamy na widoku, pod gołym niebem, to jest szansa, że nabywca znajdzie się sam. Da nam własną wizytówkę. Przy sprzedaży auta tak właściwie najmniej istotne są pieniądze, jednak najbardziej liczy się bezbłędne sporządzenie umowy, jaka musi zawierać dokładne dane kupującego. Sprzedaż naszego pojazdu trzeba jak najszybciej zgłosić do wydziału komunikacji i u ubezpieczyciela. Czasami jest również tak, że nieuczciwy kupiec nie przerejestrowuje pojazdu na swoje nazwisko, zaś później gdzieś porzuca takie niewiele warte auto. Sprzedawca, jaki nie zapisał w poprawny sposób, kto od niego kupił auto, będzie zmuszony przez długi czas uiszczać opłatę za OC za pojazd, jaki już od dawna nie istnieje.

skupowanie auto powypadkowych

Autor: bettyx1138
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy więc samochód nie posiada już żadnej wartości, to najłatwiejszym rozwiązaniem jest oddanie go na złomowisko, na przykład na złomowanie pojazdów Świdnica. Kompletne auta przyjmowane są często bezpłatnie, a dosyć często, kiedy dowieziemy je tam własnym sumptem, to możemy także liczyć na niewielki bonus, przykładowo w kwocie kilkuset złotych. Także w tym przypadku kwota, jaką dostaniemy za pojazd, nie jest najistotniejsza. Stacja demontująca pojazdy, do której dajemy nasz samochód, musi posiadać zezwolenie wojewody do wydawania zaświadczeń na temat kasacji pojazdów.

Taki dokument jest potrzebny, by wyrejestrować samochód. Właściciel samochodu lub osoba do tego upoważniona powinna przedstawić do wglądu dowód osobisty, tablice rejestracyjne, a także dodatkowe rzeczy przykładowo dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu (jeśli była wydana). Pojazdów oddanych do demontażu, przykładowo w auto złom Katowice nie można już znowu zarejestrować.