Jeśli podróż się wydłuży mamy prawo do …

Obecnie mamy coraz to więcej możliwości podróży po krajach Wspólnoty Europejskiej oraz Świecie. Od wynalezienia kolei i samolotu planeta na jakiej żyjemy znacznie się skurczyła – można w niedługim czasie dostać się prawie wszędzie, nie wyłącznie wewnątrz swego państwa, ale też poza jego krańcami. Wyprawa na piwo do Czech czy spotkanie we Francji jest aktualnie czymś dostępnym – wystarczy odpowiednio wcześnie zaplanować nasz wyjazd oraz wybrać najkorzystniejszy środek transportu.

Lotnisko

Autor: Benson Kua
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy posiadamy trochę większą rezerwę gotówki (dajmy na to dostaliśmy premię za parafowanie umowy) i – dajmy na to – zadecydowaliśmy wyjechać do Francji z przyjaciółką z pracy ażeby jej się oświadczyć – nic nie stoi na przeszkodzie aby spełnić swe marzenie. Wystarczy do tego laptop, nieco czasu, kalkulator i gotowe.

Rzecz jasna wybierając się na podobny wypad warto przedtem się ochronić przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi, więc konieczne będzie ubezpieczenie podróżne które w przypadku problemów w obcym państwie. Będziemy mieli wówczas możność chociażby skorzystania z miejscowej służby zdrowia czy otrzymamy środki na transport do Polski. Poza prawami które zapewnia nam ubezpieczenie mamy w pewnych warunkach prawo do niektórych świadczeń. W przypadku lotów samolotem mogą się zdarzyć rozmaite rzeczy, na przykład aura może się na tyle zepsuć, iż lot zostanie spóźniony bądź anulowany – więcej na skylegal.pl.

Spóźniony samolot

Autor: Rob Faulkner
Źródło: http://www.flickr.com
Wtedy co do zasady mamy prawo do opieki przewoźnika. W ramach tego obowiązku prawa pasażera (sprawdź koniecznie) możemy podzielić na 2 grupy: świadczenia bezpłatne oraz zadośćuczynienie za spóźniony lot. Do tej pierwszej podgrupy należy obowiązek dostarczenia pasażerom posiłków jak też napojów (o ile opóźnienie jest większe aniżeli 2 godziny).

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy artykuł, koniecznie sprawdź jeszcze ten link! To świetna oferta (https://azcolor.com.pl/etykiety-samoprzylepne) i tutaj znajdziesz dodatkowe informacje.

Na prawa pasażera ma wpływ też odległość na jaką był wykupiony lot – im mniejszy dystans, tym dłuższy czas po jakim przysługuje nam odszkodowanie za opóźniony lot.

Gdy następny możliwy lot wypada następnego dnia lub później, przewoźnik jest zobowiązany zagwarantować nam także darmowy nocleg bądź bez zapłaty zmienić nasz plan lotu. Regulacje te narzucone są przez WE dzięki czemu wiążą wszystkich przewoźników działających na jej terenie.