Zalety oraz minusy bycia freelancerem

Programiści są aktualnie jedną z tych grup zawodowych, które z pewnością mogą być zadowolone ze swojej sytuacji. W końcu panuje wielki popyt na pracę programistów. Jeśli faktycznie jesteśmy dobrymi programistami, dostanie fajnej pracy jest tylko formalnością.

freelancer

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com
No dobra, lecz zastanówmy się czy istotnie chcemy na ten moment iść do biura, zatem każdego dnia wstawać z samego rana i iść do pracy, która w sumie może być po jakimś okresie czasu prawdziwym utrapieniem, czymś czego nie bardzo lubimy? Choćby tzw.

Jeśli zaciekawiły Cię opisy podane na naszej stronie, to z pewnością zajmą Cię też dalsze wątki (https://continuum.biz.pl/postepowanie-ukladowe/), które opracowaliśmy w linku pod spodem.

wypalenie zawodowe niekorzystnie wpływa na pracowników.

A może zostanie freelancerem jest w przynajmniej naszym przypadku dużo bardziej wskazane? Miejmy na uwadze, że w sumie freelancer ma pod wieloma względami lepszą sytuację, ale nie jest powiedziane, iż bycie freelancerem składa się tylko z superlatyw. Co jak co, lecz choć takie rozwiązanie ma sporo więcej atutów, to jednak o minusach także trzeba napisać. Przykładowo nie mamy pewności, że nie będziemy skarżyli się na brak odpowiedniej liczby zleceniodawców. Naprawdę różnie na rynku IT może być. Również ciężko nie zauważyć, iż jakby nie patrzeć freelancerom ciężej zmotywować się do działania, ponieważ gdy nie mają nad sobą szefa, w wielu przypadkach odkładają wszelkie działania na ostatnią chwilę. Potem na nieszczęście gonią terminy. Jednakże naprawdę proszę nie myśleć, że freelancerka to koszmar. Wręcz na odwrót!

programista

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

A więc praca freelancer powoduje, iż jesteśmy wreszcie wolnymi ludźmi. Mamy okazję pracować nad najróżniejszymi projektami, przecież jako freelancerzy generalnie cały świat stoi przed nami otworem. Wiadoma sprawa, trudno o w istocie piekielnie fajne zlecenia, lecz w żadnym razie nie będziemy ślęczeć tylko nad jednym nudnym projektem.

Doceńmy również to, że jeśli mamy takie marzenie, mamy możliwość programować na Mazurach, na Majorce bądź w Wietnamie. Szczególnie biedne azjatyckie kraje są kapitalnymi przystaniami dla programistów, którym mocno zależałoby na tym by mieć okazję programować w edenie. Taka powiedzmy Tajlandia jest całkiem tania, a więc jeżeli nawet nie mielibyśmy za wielkiej kasy, i tak mielibyśmy możliwość utrzymać się na fajne pieniądze. Musimy szczegółowo przemyśleć własną karierę zawodową, sprawdź oferty na , niektórzy programiści są urodzonymi freelancerami, jednakże sporo osób całkowicie się do tego nie nadaje.