Kierownik – przyjaciel czy dyktator, a więc o dylematach zarządzania grupą

Stanowisko kierownicze wymaga na pewno umiejętności zarządzania grupą. Przydzielenie pojedynczym pracownikom określonych zadań pomaga efektywnie realizować wyznaczone cele.

firma - pejzaż

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Dobry dowódca powinien znać swych pracowników, aby wiedzieć, w jaki sposób najlepiej zmotywować ich, w których dziedzinach zagwarantować rozwój. Musi on zidentyfikować zarówno już posiadane zdolności, a także cechy charakteru, by zdołać ocenić, czy ktoś jest ambitny oraz chce rozwijać się. Takiej osobie możemy bowiem zlecić nowe obowiązki i wyzwania – będzie to odpowiednie zarówno dla Przedsiębiorstwa, jak i dla pracobiorcy, który będzie się czuł doceniony. Musi udzielać wsparcia, lecz być również wymagającym i z pewnością konsekwentnym. W owej sytuacji idealne jest odkrycie złotego środka.
Światło diodowe

Autor: LARS
Źródło: LARS
Serwis zumi w urządzniach moblinych

Autor: Zumi
Źródło: http://www.zumi.pl
Bycie dobrym menedżerem nie jest prostym zadaniem, gdyż ciężko być zarówno kompanem, jak i dyktatorem. Zarządzanie ludźmi wymaga cech, które pozwalają z jednej strony na okazanie empatii i dobrego serca, z kolei z drugiej strony wytrwałości oraz rygoru.

Chcielibyśmy Cię namówić do identycznie fajnych wątków, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę tajemniczy klient rekrutacja i przeglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

Ich zestawienie, chociaż może wydawać się trudne, najczęściej jest kluczem do powodzenia. Kierownik zespołu nie może wahać się, powinien mieć poczucie własnej wartości a także nie wdawać się w dysputy z pracobiorcą, jaki kwestionuje jego zdanie.

Powinien egzekwować od swego zespołu wykonywanie powierzonych obowiązków, dawać wskazówki pozwalające na jego poprawne wykonanie a także jasno wyrażać swoje opinie, oceniając nie osoby, tylko sposoby ich postępowania. Umiejętność planowania to także cecha niezbyteczna do organizacji pracy zespołu.