Jakie są funkcje pieniądza , jakie dane powinna zawierać faktura?

Pieniądz pełni parę istotnych funkcji w naszym systemie gospodarczym. Po pierwsze jest on miernikiem wartości artykułów, a także znaczącym środkiem, jaki umożliwia realizowanie różnorodnych transakcji. Może być używany do magazynowania oszczędności i ułatwiania wymiany międzynarodowej. Posiadając pieniądze, możemy od razu dokonywać rozmaitego typu transakcji lub składować je z myślą o przyszłości, inaczej oszczędzać.

banknot

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego ile czasu będziemy przechowywać oszczędności, funkcje pieniądza się nie zmienią i nadal będą one miały taką samą wartość. Pieniądze są obecnie stosowane jako środki płatnicze, zdołamy nimi zapłacić za różnorodne usługi i potrzebne nam produkty. Służy także do dokonywania płatności transferowych, do jakich wypada zaliczyć emerytury, renty oraz inne wypłaty wykonywane poprzez państwo. pieniądze (zobacz pożyczki pod zastaw mieszkania) są stosowane również do transakcji wymiennych. W transakcjach tego typu dobra nie są synonimiczne z przepływem pieniądza (jak znane są funkcje pieniądza). Dla przykładu mogą to być dostawy prądu, wody lub gazu, a także praca na określonym etacie.

Faktury są dziś wystawiane przez rozmaite firmy i przedsiębiorstwa. Przedsiębiorcy, jacy prowadzą osobistą firmę albo działalność gospodarczą, oprócz faktur muszą składać również multum innych deklaracji podatkowych, które trzeba złożyć do stosownego urzędu skarbowego. Warto więc poznać właściwość urzędów skarbowych i dowiedzieć się, w którym urzędzie powinniśmy się rozliczać (skąd mam wiedzieć, co powinna zawierać faktura). A co powinna zawierać faktura i jakie dane potrzebnie muszą się w niej odnaleźć?

faktura

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Faktura winna zawierać multum ważkich rzeczy, takich jak data jej wystawienia, numer, i także dane osobowe podatnika. Nie zdołamy zapomnieć też o umieszczeniu numeru, za pomocą którego wolno zidentyfikować podatnika oraz nabywcę towarów. Dodatkowo faktura musi mieć datę wykonania usługi czy też dostarczenia artykułów, nazwę czy typ wykonywanej usługi/dostarczanego towaru i ich ilość. Na fakturze musi się również odnaleźć cena jednostkowa za usługę albo towar, kwoty przypuszczalnych rabatów, wartość sprzedaży (netto), oraz także stawka podatku. Ponadto należycie wystawiona faktura powinna zawierać także ogólną sumę należności – sprawdź, co to jest właściwość urzędów skarbowych.