Jeśli masz firmę zatroszcz się o obowiązkowe składki

Prowadzenie przedsiębiorstwa bywa bardzo trudne. Idzie tu rzecz jasna o zorganizowanie pracy, bogatą działalność marketingową, lecz także o akty prawne, jakich każdy przedsiębiorca zobowiązany jest przestrzegać.
Początkujące firmy nierzadko mają problemy z wytyczeniem wysokości składek, jakie należy odprowadzać przykładowo do ZUS.

wymiana walut

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Warto korzystać ze wsparcia profesjonalnych biur rachunkowych, aby sypiać spokojnie. Trzeba wiedzieć, że wysokość składek ZUS zależna jest głównie od wysokości przeciętnego wynagrodzenia oraz od minimalnego wynagrodzenia. Istnieje rzecz jasna wiele typów składek. Mamy przykładowo składki emerytalne, rentowe lecz także chorobowe, zdrowotne, wypadkowe i na fundusz pracowniczy. Jeżeli idzie o przedsiębiorstwa wiemy już doskonale, że wysokość składek uległa wzrostowi. Podwyżka jest efektem założonego w budżecie wzrostu pensji na bieżący rok.
Rekrutacja

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
strony
Dobrze jest wiedzieć, iż jeśli jesteśmy początkującymi przedsiębiorcami, możemy płacić składki preferencyjne. Zależne są one oczywiście od wielkości pensji minimalnej na dany rok. Składki preferencyjne możemy opłacać maksymalnie przez dwa lata. Aktualna wysokość składek ZUS jest to kwestia, która ciągle się zmienia. Dobrze jest więc zatrudnić biuro rachunkowe, jakie pomoże nam rozwikłać te sprawy. My wówczas zajmiemy się sprawami naprawdę ważnymi dla Przedsiębiorstwa. Idealnie byłoby, żebyśmy zdecydowali się na rzetelne biuro sklepy papiernicze rachunkowe. Popytajmy pośród znajomych przedsiębiorców oraz sprawdźmy opinie w sieci. Profesjonalne biuro księgowe przygotuje dla nas również korzystne umowy pracownicze i przypomni o kursach BHP.

Przepisy dotyczące zatrudniania pracowników błyskawicznie się zmieniają, z tego powodu warto zatrudniać zewnętrzną instytucję rachunkową, dzięki której zawsze będziemy mieli aktualne wiadomości.