Diody led, czyli coraz bardziej powszechna technologia. Czy ma wpływ na nasze zdrowie? A jak tak, to jak to się dzieje?

Jakiego rodzaju oświetlenie jest najlepsze? Czym się powinno charakteryzować? Tego typu zagadnienia bardzo często pojawiają się w momencie rozmaitych rozmów na ten temat? Temat jest niezwykle istotny, bo mówimy o wielu zagadnieniach, które mogą wpłynąć na nasze życie. Od oszczędności na jakości oświetlenia kończąc.

Każdy z wymienionych czynników jest ważny, dlaczego więc oświetlenie led jest po prostu lepsze?

Reklamy led

Autor: K.rol2007
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiedzi jest z pewnością mnóstwo, warto jednak rozpocząć od najważniejszego: ekonomii. Technologia led jest najrozsądniejszym jeśli chodzi o koszty źródłem światła, co zobaczysz – technika led. Co najistotniejsze, w praktyce oznacza to niższe rachunki za energię elektryczną nawet o kilkadziesiąt procent.

Nie ma co zwlekać – jeżeli prezentowany artykuł Cię zafrasował, kliknij dodatkowo tu i przeczytaj także inne tego typu optymalne źródło (https://www.traple.pl/obszary-prawa/ubezpieczenia/)!

Jednocześnie istotna jest także estetyka. A prawdą jest, że każdy z nas marzy, żeby otaczać się estetycznymi przedmiotami. Oświetlenie led oferuje interesujące, zjawiskowe wręcz możliwości wystroju. Oświetlenie led zapewnia rozległą paletę barw, co sprawia, że możemy uzyskać odwzorowanie naturalnego oświetlenia słonecznego.

Bardzo ważna jest również energooszczędność. Dzięki diodom led masz szansę zużyć nawet 90 procent energii mniej, a przy tym zachowując aktualne parametry światła. Równocześnie, oświetlenie led oświetla pomieszczenie pełną mocą tuż po włączeniu. To z jednej strony istotne jeśli dbamy o komfort korzystania, z drugiej z kolei to potrzebne z perspektywy oszczędzania energii – żarówki led nie wymagają innej energii na rozgrzanie. Na pewno dostrzegalną cechą jest żywotność. Zdecydowanie większa niż w przypadku zwyczajnych żarówek żarowych. Komplet żarówek led może świecić tak samo intensywnie do 50 000h, nie mając żadnych strat na swojej efektywności. Tego typu diody są również ekologiczne.

reklama LED w mieście nocą

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Inaczej niż w przypadku od świetlówek energooszczędnych żarówki led nie mają rtęci ani innych substancji niebezpiecznych dla środowiska (technologia led). Są także zupełnie biodegradowalne. No i przede wszystkim bezpieczeństwo. Towary wykorzystujące technologię led, czy to lampy czy ekrany led, są zdecydowanie bardziej odporne na wstrząsy i wibracje, jakie w zwykłej technologii mogą przyczynić się do przerwania włókien żarowych lub pęknięcia obudowy świetlówek. Ponadto, dzięki wspaniałym właściwościom żarówki led nie rozgrzewają się. Zastosowanie więc led minimalizuje ryzyko pożaru.