W jaki sposób można wybrać kompetentnego adwokata?

Ocena prawdziwych umiejętności adwokata nie jest łatwą sprawą. Jest to niezwykle złożone. Wchodząc do kancelarii adwokackiej zauważamy pięknie zaaranżowane wnętrza i elegancką znaczącą osobę, która siedzi za wielkim biurkiem.

zajęcia dodatkowe w szkole

Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com
Osoba ta przemawia do nas w zupełnie niezrozumiałym dla nas języku. Zaczyna o coś pytać, przy czym czasem zdaje nam się, że nie używa języka polskiego. Po sekundzie zatem po prostu zaczynamy kiwać głową i zastanawiamy się, jaki mądry jest to człowiek. Przy ocenie kompetencji adwokata powinna dopomóc nam własna umiejętność rozpoznawania prawdziwych wartości drugiego człowieka i nasza intuicja. Nie powinno być dziwne to, że zdecydowana część adwokatów znajdzie dla nas trochę czasu dopiero w takiej sytuacji, gdy powierzymy im prowadzenie swojej sprawy. Wtedy, kiedy mecenas pragnie zarobić niemałą kwotę. Nigdy nie należy się obawiać zadawania pytań. Trzeba je wypowiedzieć zanim wybierzemy dla siebie określonego adwokata.
To od niego jest zależne przecież to, czy wygrasz daną sprawę, czy też nie. Nie należy dawać się zwodzić zarozumiałością ani pychą adwokata. Nie można też zezwolić się zdominować. W czasie wybierania adwokata (Poszukujesz pomocy prawnika? Zobacz – artur żarnowski sprawy rozwodowe) powinno się wypowiedzieć sobie parę pytań. Jednym z nich jest to, czy naprawdę jest mi potrzebny jakikolwiek adwokat. Może w danym przypadku poradzę sobie na własną rękę. Natomiast sąd da mi wskazówki. Należałoby też spytać, w której konkretnie dziedzinie prawa dany prawnik się specjalizuje. Od jakiego czasu praktykuje, ponieważ doświadczenie mecenasa to niezwykle ważna sprawa.

Czy taki prawnik miał już w przeszłości podobną sprawę do mojej również jest istotne. Innym zagadnieniem jest to, czym grozi mi przegranie sprawy. Jeśli ma ona element zagraniczny, to czy prawnik rozumie prawidłowo dany język obcy.