Jak legalnie sprzedawać w sieci?

Jeśli czytasz ów artykuł to przypuszczalnie zadałeś sobie ostatnio pytanie „jak otworzyć sklep internetowy?” W związku z tym, iż sklepy internetowe stają się coraz popularniejszym sposobem dojścia do konsumentów, natomiast założenie sklepu on-line łączy się z małymi ograniczeniami wejścia wskazane jest ten temat dobrze przemyśleć.

dokumenty

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli rozmyślasz o tym w jaki sposób założyć własny sklep internetowy to prawdopodobnie masz już jakiś pomysł na specjalizację, asortyment i potencjalnych klientów twego sklepu internetowego. Sprawa wydaje się prosta, jednak warto na chwilę zatrzymać się nad tym punktem zanim przejdziemy do właściwego zakładania sklepu on-line. Jeśli jeszcze nie wiesz jaki asortyment będziesz prowadzić, to jest to moment w jakim wskazane jest to określić. I nie starczy tu założenie, że założę sklep internetowy z akcesoriami motoryzacyjnymi. Zastanów się szczegółowo jaki typ asortymentu będzie mieścić zaplanowany przez Ciebie sklep, inaczej powiedziawszy jak szeroki asortyment zamierzasz utrzymywać. Od tego zależy powierzchnia magazynowa której będziesz potrzebować (powierzchnia magazynowa powinna spełniać pewne warunki). Dobór asortymentu poza dostarczycielami wpływem na kapitał a także dostarczycieli twego sklepu internetowego będzie determinować grupę nabywców twojego marketu. Warto już teraz zastanowić się nad tym kim będą konsumenci założonego przez Ciebie sklepu online oraz w jaki sposób trafić w ich pragnienia.

Określiliśmy już asortyment naszego sklepu on-line, czas rozejrzeć się za dostarczycielami. Bez w miarę tanich i sprawnie funkcjonujących dostawców założenie sklepu on-line skończy się zapewne klapą. Na bazie wskazanego wcześniej asortymentu dla zakładanego przez nas sklepu trzeba rozpocząć kooperację z dostawcami. By założyć sklep on-line przy niższych kosztach logistycznych można na początku skorzystać z usług hurtowni przesyłających produkt bezpośrednio do klienta końcowego. Usługa (cfo outsourcing) takowa zwana jest Dropshipping.

sklep online

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Wiemy już co będziemy sprzedawać w naszym sklepie online, mamy już wybranych dostawców dla naszego sklepu. Pora zmierzyć się z najtrudniejszym elementem – otworzyć działalność gospodarczą. Żeby założyć sklep internetowy należy założyć firmę jednakowo jak w przypadku handlu tradycyjnego. Ażeby móc w pełni legalnie sprzedawać towary za pośrednictwem sklepu on-line powinniśmy zarejestrować działalność gospodarczą, posiadać NIP, REGON, konto firmowe i siedzibę. Jeżeli posiadasz ogromny asortyment, będziesz potrzebować magazynu – Wrocławski Park Technologiczny Spółka Akcyjna. Celem odszukania go proponuję wpisać w wyszukiwarkę zwrot: magazyn do wynajęcia.