Każda firma powinna zadbać o bezpieczeństwo, stąd też powinna delegować pracownika, jaki będzie odpowiedzialny sprawy Bhp

Każda firma powinna dbać o bezpieczeństwo, dlatego powinna mieć pracownika, jaki będzie odpowiadał za te kwestie i będzie wiedział chociażby, gdzie dokonać przeglądu gaśnicy
Istnieje kilka aspektów działalności, jakie w firmie posiadają kluczowe znaczenie.

Zwłaszcza bezpieczeństwo, tak jak finanse, stanowi taki właśnie kluczowy obszar działalności, o czym świadczą chociażby istniejące przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy.
Każda firma powinna przestrzegać wspomnianych przepisów i dlatego z reguły posiada przynajmniej jedną osobę, która jest odpowiedzialna za ich przestrzeganie. Taka osoba musi systematycznie kontrolować i analizować sytuację w firmie w zakresie bezpieczeństwa, tak, aby pracujący i budynek (obsługa techniczna nieruchomości) spełniali wszystkie normy. Musi być on zatem odpowiednio oznakowany, powinien również posiadać niezbędne elementy takie jak gaśnice, czy też apteczka pierwszej pomocy. Z kolei pracownikom należy systematycznie przypominać o tym, w jaki sposób pracować i na co zważać, żeby zarazem ich praca, jak i praca pozostałych osób w firmie odbywała się z zachowaniem bezpieczeństwa – .
„Domówka u Zienia” w loftach Woronicza Qbik

Autor: Partner of Promotion
Źródło: Partner of Promotion
Należy pamiętać, że standardowe obowiązki osoby odpowiedzialnej za politykę bezpieczeństwa w pracy nie sprowadzają się tylko do tego, żeby sprawdzić czy firmowe gaśnice, bądź oznakowanie znajdują się na swoim miejscu. Taka osoba powinna również wiedzieć, gdzie udać się, aby zrobić przegląd gaśnicy Warszawa – gemmar.

Chodzi bowiem o to, żeby przestrzegać również terminów przydatności wszelkich zabezpieczeń i wymieniać je, gdy tylko istnieją ku temu konkretne wskazania. Nie każdy ma jednak wystarczającą wiedzę w tym zakresie, dlatego warto decydować się na wyłącznie doświadczonych specjalistów.