Sprawdzona koncepcja zarządzania a także sterowania przedsięwzięciem podstawą doskonałego wyniku

Dobra metodyka zarządzania oraz sterowania projektem filarem sukcesu

Sprawdzona strategia przywództwa a także sterowania projektem fundamentem sukcesuOdpowiednie dowodzenie a także kierowanie przedsięwzięciem to nietuzinkowe a także wymagające sumienności zajęcie.

szkolenie prince2

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby osiągnąć mistrzostwo w tej materii opłaca się skorzystać z szeroko stosowanych i dobrych metod. Jeśli masz doświadczenie oraz odnosisz sukcesy jako menedżer, warto udokumentować swoje uzdolnienia uzyskując certyfikat.

PRINCE2 – uniwersalna koncepcja zarządzania projektami

PRINCE2 jest uniwersalną koncepcją wykorzystywaną do prowadzenia i sterowania projektami z różnych dziedzin o wszelkich wielkościach. Jest zbudowana na produktach tzn. jej przebieg działania jest skupiony na wyniku. Nazwa pochodzi od pierwszych liter zagranicznej nazwy metodyki: PRojects IN Controlled Environments, tzn. Projekty w sterowanym środowisku.

Jeśli chciałbyś sprawdzić więcej, przeczytaj kluczowy link (https://pmconsulting.com.pl/) na zaprezentowany temat. Pokażemy Ci ciekawe dane!

Metodyka PRINCE2 (zobacz stronę) wywodzi się z metodyki PROMPT (Project Resource Organisation Management Planning Technique). W 1989 r. po uzyskaniu praw do standardu PROMPT przez firmę LBMS, brytyjska jednostka rządowa CCTA (Central Computer and Telecommunications Agency) udostępniła strategię pod odświeżoną nazwą PRINCE. Używany kiedyś podstawowo w przemyśle IT koncept zaczął być używany również poza nim. W 1996 r. udostępniono metodykę PRINCE2 jako ogólną strategię sterowania projektami.

Certyfikat PRINCE2 Foundation – pierwszy krok do stania się akredytowanym menedżerem

szkolenie

Autor: Tau Consulting
Źródło: http://www.flickr.com

Swoje uzdolnienia a także znajomość standardu PRINCE2 warto poprzeć zdobywając certyfikat świadczący o wiedzy i doświadczeniu. Dokument można zdobyć na jednym z dwóch poziomów zaawansowania: Foundation oraz Practicioner. O dokument PRINCE2 Practicioner mogą starać się jedynie osoby mające dokument PRINCE2 Foundation, który jest globalnym poświadczeniem wiedzy merytorycznej oraz znajomości nomenklatury dotyczącej strategii. Certyfikat wydawany jest przez EXIN/PEOPLECERT „PRINCE2 Foundation” na całe życie. O certyfikat PRINCE2 Foundation mogą ubiegać się wszyscy. Nie trzeba posiadać udokumentowanych godzin nauki czy też praktyki.