Kiedy bank nie może udzielić nam kredytu – odmienne metody na pozyskanie środków pieniężnych

Żyjemy w czasach w których bardzo ważne jest to co posiadamy. Na nieszczęście, częstokroć ludzie oceniają nas przez to co posiadamy. Liczy się godziwy czterokołowiec, nowoczesny aparat telefoniczny lub całkiem nowe meble co pewien okres. Wszystko to niestety kosztuje, a nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie z podobnymi wymaganiami z prywatnej kieszeni.

Pieniądze z pożyczki

Autor: Vsevolod Knyazev
Źródło: http://www.flickr.com
Nowe meble kupujemy zatem na kredyt. Nierzadko po jakimś czasie zdarza się coś nieoczekiwanego więc bierzemy następny kredyt. W końcu powstaje niepomyślne zjawisko tzw. spirali kredytowej. Zjawisko owo polega na tym, że przy pewnym poziomie zadłużenia żeby je spłacić zaciągamy następne pożyczki.

Takowe działanie może być niebezpieczne, ponieważ może doprowadzić do niewypłacalności, dlatego banki przed udzieleniem kolejnej pożyczki między innymi sprawdzają wiarygodność kredytową klientów w tzw. Banku Informacji Kredytowych, instytucji która to zbiera informacje na temat udzielanych kredytów jak też ich spłacie. Kiedy raty (zobacz pożyczka pod hipotekę bez bik) naszych uprzednich kredytów są spłacane we właściwym czasie, nie musimy się bać o udzielenie następnego kredytu. Znacznie gorzej jest, gdy z jakichkolwiek przyczyn zalegaliśmy ze spłatą, wtenczas może się zdarzyć że nowej pożyczki w banku nie dostaniemy.

Nie jest to jednakże jedyna opcja pozyskania środków pieniężnych. Możemy to zrobić z pominięciem banku, starczy wpisać w przeglądarkę hasło: pożyczka pod zastaw nieruchomości bez bik, a odnajdziemy wiele przedsiębiorstw jakie pożyczą nam kwotę o którą nam idzie.

Jednak należy bardzo dogłębnie rozważyć tę decyzję, albowiem najczęściej prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania jest dość wysoko oprocentowana, a gra toczy się często o majątek jaki udało nam się zebrać częstokroć przez wyrzeczenia. Jeżeli w grę wchodzi prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości () trzeba za każdym razem wypytać o wszelkie koszta które poniesiemy, a najodpowiedniej przed parafowaniem umowy zapytać prawnika i sprawdzić przedsiębiorstwo w KNF.

Instytucja owa bada działalność przedsiębiorstw na rynku pieniężnym pod względem naruszeń prawa bankowego jak też finansowego, ogłasza rejestr przedsiębiorstw podejrzanych o złamanie oraz skazanych decyzją sądu za złamanie prawa na własnej witrynie internetowej.