Skuteczna metoda na zachowanie płynności materialnej w przedsiębiorstwie

Jeżeli jakakolwiek fabryka wystawia faktury, szczególnie te z opóźnionym terminem płatności, to hipotetycznie naraża się na stratę płynności materialnej. Na szczęście istnieje ciekawe oraz, co jest najbardziej istotne, skuteczne rozwiązanie takiego kłopotu.
Przykładowo jeśli powierzamy jakiejś osobie jakąkolwiek partię produktu, to nie zawsze moglibyśmy oczekiwać natychmiastowej zapłaty.

biuro

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
bank

Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz kontrahent także ma swych klientów, od których może oczekuje uregulowania ich zobowiązań. Nas jednak interesuje przede wszystkim nasza transakcja, gdyż potrzebujemy środków na swoje cele. Jakimś wyjściem jest faktoring, zatem dotycząca trzech stron umowa. Faktor, czyli firma świadcząca usługę faktoringu kupuje nieprzeterminowane zobowiązania od faktoranta. Należne są one od jego kontrahenta. W taki sposób przedsiębiorca świadczący jakąś usługę dla swego klienta mógłby otrzymać natychmiastową zapłatę od faktora. Nie musiałby oczekiwać na opłacenie faktury, jeśli Klient nie mógł samodzielnie jej szybko pokryć.
faktoring

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Może być to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych stron, ale należy bacznie czytać umowy i ew.

Poszukujesz dodatkowych wiadomości, by poszerzyć swą wiedzę na ów temat? Zapraszamy do kolejnego artykułu. Odnajdziesz go na portalu (https://pmconsulting.com.pl/) pod linkiem.

dopracowywać szczegóły. Przykładowo faktor bierze za tego typu usługę uzgodnioną opłatę, a faktorant za możliwość natychmiastowego uzyskania wynagrodzenia za wyświadczone usługi lub oddane Produkty powinien przecież zapłacić.

Powszechnie rzecz ujmując, faktoring może trochę przypominać usługi bankowe, jednak ocena niebezpieczeństwa przez faktora przedstawia się nieco inaczej. Dla instytucji finansowej przedsiębiorca będący w nie najlepszej kondycji finansowej nie jest chyba interesującym partnerem biznesowym. Dla faktora jednak jest.