Poprawa na rynku pracy w Grudziądzu?

Miasto Grudziądz i powiat grudziądzki należy do rejonów, na których daje się widzieć najwyższy wskaźnik bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim. Od dnia w którym kilkanaście lat temu zakończyły swą działalność przynoszące zyski dla miasta i regionu zakłady, poziom bezrobocia jest wysoki.

Choć na ich miejscu powstają markety lub restauracje, to nie jest to przemysł, który jest w stanie zapewnić etat kilku tysiącom osób. Mimo wszystko można odważyć się powiedzieć o małej poprawie rynku pracy, gdyż stosunkowo niedawno utworzyło się na obszarze Grudziądza sporo interesujących zakładów.

Praca przy komputerze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Kosmetyczne centrum logistyczne w którym etaty znaleźli głównie magazynierzy, ale też pracownicy administracji i kadr oraz informatycy), galeria handlowa – a w niej mieszczących się 70 różnych stanowisk handlowych i usługowych, czy znane sieci sklepów spożywczo-przemysłowych, które stale potrzebują nowych pracowników. Grudziądz to również branże motoryzacyjne – własne działalności, np. warsztaty samochodowe, które nie mogą uskarżać się na nieobecność klientów.
Doczytaj tutaj

Stale w Grudziądzu mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi oraz osoby związane z opieką ludzi starszych czy ochroną zdrowia.Profesje te są zawsze na czasie i nie tracą na swej aktualności. Urząd miasta bez przerwy stara się szukać nowych rozwiązań w walce z bezrobociem, np. wychodząc z pomysłem unijnego projektu przeznaczonego do osób, które ukończyły 50. rok życia a także organizując szkolenia czy kursy.
Aby pomóc losowi, pomocne jest „wzięcie spraw we własne ręce”.

Przygotowaliśmy bonus dla osób, które poszukują uzupełniających danych – zobacz info (http://www.doltech.pl/kategoria/maszyny-budowlane-sany/koparki/koparki-duze/) tutaj. Odnosi się ono do omawianego w tym tekście problemu.

Podstawowym narzędziem ku temu może okazać się internet.
Wejdź na

Businessman in work

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Postanówmy więc, aby poświęcić czas na poszukanie ofert na mieszczących się w sieci portalach poświęconych pracy. Bądźmy otwarci na nowe propozycje, ponieważ może się zdarzyć iż zawód z którym nie wiązaliśmy przyszłości okaże się satysfakcjonujący zarówno po względem ekonomicznym jak i rozwoju własnej osoby. Należy jedynie wpisać w sieci frazę: oferty pracy Grudziądz, a być może dopisze nam szczęście i odnajdziemy swego nowego chlebodawcę.
Za chwilę nadejdzie wiosna, a wraz z nią prace sezonowe i perspektywy na niższy poziom bezrobocia…
Artykuł