Zakup komputera PC, potrzebne programy i oprzyrządowanie

Podczas zakupu komputera przeważnie zastanawiamy się nad potrzebnymi akcesoriami i programami. Choć notebooki są popularniejsze niż komputery stacjonarne, to nadal wiele osób kupuje tradycyjny zestaw.

biuro w domu

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście pierwszą rzeczą, którą należy ustalić decydując się na komputer stacjonarny, jest jego umiejscowienie w naszym mieszkaniu. Należy zagospodarować stosowne miejsce, kupić specjalne biurko i fotel.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to zachęcamy Cię do następnej strony, na której znajdziesz pouczające wpisy – wejdź w link płyty hpl.

Jeżeli w takim miejscu mamy zamiar zajmować się pracą biurową, najlepiej obok umieścić regalik na dokumenty, segregatory i inne akcesoria biurowe. Dobra lampka na biurko także będzie niezastąpionym elementem naszego domowego, biurowego wyposażenia. Podczas wzmożonej pracy po zmroku, lampka na biurko będzie zapobiegać szczególnie szkodliwemu dla naszych oczu kontrastowi pomiędzy emitującym światło ekranem, a otoczeniem (szczegóły o paragon partition managerna Ceneo). Gdy zadbamy już pomocne wyposażenie, trzeba zwrócić uwagę na osiągalność podstawowych części zamiennych do PC-ta, w razie ewentualnych awarii. Zasilacz komputerowy jest na pewno jedną z nich. Kosztuje przeważnie od stu do trzystu złotych.

Żeby jednak zapobiegać sytuacjom zmuszającym nas do jego wymiany, koniecznie zaleca się sprawdzić, czy zasilacz komputerowy ma należyty układ chłodzący. Jeśli pragniemy utrzymać sprawność urządzenia na dobrym poziomie, wymagane będzie właściwe gospodarowanie danymi na twardym dysku. Wartym polecenia programem służącym do partycjonowania dysków w PC-tach z systemem Windows, jest Paragon Partition Manager. Optymalizacja systemu plików, tworzenie ich kopii zapasowych i przywracanie po potencjalnej awarii to także szczególnie znaczące czynności, o które zadba Paragon Partition Manager. Poza programem antywirusowym, jest to podstawowy program dbający o sprawność PC-ta i przetrzymywane przez niego pliki.

Jeśli nasz komputer stacjonarny będzie nam też służył do relaksu, warto zaopatrzyć się w tuner pozwalający na odbiór cyfrowej telewizji, nagrywanie filmów czy przechwytywanie wideo (tunery TV i FM). Dobry tuner będzie również posiadał funkcję edycji plików video i obrazów, obsługi DVD, VCD, MPEG, Mp3 i innych popularnych formatów.