Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: umowa

umowa

Jak zagwarantować sobie wydajną windykację przyznanych alimentów?

Każdy z nas niezmiernie dobrze wie, że posiadanie przez nas potomstwa jest poniekąd naszą normalną koleją rzeczy, która wynika z istoty człowieka. Ludzie łączą się w pary, aby ze sobą zamieszkiwać i zawiązywać wspólnie rodzinę.
Read More

Firma sprzątająca – sprawdź kilka istotnych elementów jej propozycji, zanim podejmiesz decyzję o współpracy

W dużych firmach trudno jest samodzielnie zachować czystość. Konieczne byłoby zatrudnienie kilku sprzątaczek na etat, a na to nie każdy zakład ma budżet. O wiele lepszym wyjściem okazuje się wynajęcie firmy sprzątającej, jaka umiejętnie doprowadzi do porządku każdy obiekt, bez względu na jego powierzchnię. Zanim jednak zdecydujemy się na podpisanie umowy, musimy sprawdzić kilka elementów, by nasza współpraca pozytywnie się układała.
Read More

Czy w Necie można odnaleźć pewne informacje na przykład na temat składek ZUS bądź nieujawnionych dochodów?

Net jest to narzędzie, jakim współcześnie niezwykle często posługujemy się w przeróżnych sprawach. Multum osób zastanawia się nad tym czy w Internecie możemy znaleźć sprawdzone oraz wiarygodne informacje. To prawda, iż w Sieci nierzadko zdołamy odkryć informacje, które nie są prawdziwe, aczkolwiek Internet także może być źródłem solidnych informacji.
Read More

Znajomość prawa staje się Twoim obowiązkiem, pamiętaj o tym! Zobacz, co cię obowiązuje

Niejedno dziecko marzy o tym, aby w końcu stać się pełnoletnim. Niestety brzdące nie wiedzą o tym, jaki świat jest brutalny i groźny. Przez pięć dni w tygodniu trzeba iść do pracy, żeby mieć z czego wykarmić cała rodzinę. Ponadto każdego dnia pojawiają się nowe szkopuły, które związane są z różnorodnymi aspektami życia.
Read More

5 rad kupna mieszkania od dewelopera

Zakup mieszkania to nadzwyczaj ważna decyzja życiowa, dlatego z pewnością nie wolno podejmować jej pochopnie. Do zakupienia mieszkania powinno się podejść sumiennie i z rozsądkiem. Wskazane jest poznać 5 znaczących kroków kupna mieszkania od dewelopera, dzięki którym dowiemy się, na co zwrócić uwagę przy tego rodzaju inwestycjach. Po pierwsze powinniśmy oszacować swe sposobności finansowe i to nim zaczniemy wyszukiwać interesującego nas mieszkania. Od kwoty, którą możemy przeznaczyć na zakup nieruchomości będzie zależeć nasz zakres poszukiwań.
Read More

Dlaczego warto jest zatrudnić spółkę, która funkcjonuje i dla której prawo gospodarcze i handlowe nie ma tajemnic?

Każdy, bez wyjątków, biznesmen powinien znać się na wielu sprawach. I oczywiście powinien też mieć tzw. smykałkę do robienia interesów. Pozostałymi słowami powinien być niejako chodzącą encyklopedią zgodnie z wyrażeniem mówiącym, iż czego się dowiesz, to Twe.
Jednak nie można naturalnie znać się na wszelakim.
Read More

Prawnicze studia w naszym kraju. Czy warto się na nie decydować?

Studia prawnicze pozostają od wielu lat jednym z najchętniej wybieranych kierunków . Posiadanie konkretnego zajęcia wydaje się dawać pewność w późniejszych poszukiwaniach swego miejsca na rynku pracy.
Read More

Wymarzone zakupy nie zawsze finalizują się miło. Warto zapoznać się ze swoimi prawami, aby zapobiec bolesnym doświadczeniom.

Nowy miesiąc, następna wypłata. Przyszedł więc moment, by wyruszyć się na wymarzone zakupy. Miejmy nadzieję, że sfinalizują się korzystnie i bez większych trudności konsumenckich. Nic tak nie niszczy naszej radości jak szybka reklamacja, czy niekompletna zgodność wyrobu z opisem, w przypadku zakupów na dystans.
Read More