Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: UG

UG

Obsługa typowo prawna – czyli, różnego typu usługi plus pomoc typowo prawna, ukryte w jednym określeniu!

Jak to istnieje możliwość pomyśleć widząc sam tytuł naszego pisanego dzisiaj tekstu, czyli „obsłUGa prawna”- od razu zaczynającą rzeczą co przychodzi do głowy, bywa widok sali sądowej lub kancelarii, w której to rozmawiamy wraz z Adwokatem, czy też innego typu personą związaną z prawem.
Read More

Rezerwy emerytalne – wszystko co wskazane jest wiedzieć o tworzeniu jak też rozliczaniu

Pod pojęciem rezerw regulacja o rachunkowości rozumie takowe zobowiązania, jakich termin wymagalności nie będzie pewien.
Jednostki zobligowane są regulacjami bilansowymi do zrealizowania tzw. biernych rozliczeń międzyokresowych kosztów w wielkości prawdopodobnych zobowiązań wypadających na aktualny okres sprawozdawczy, wypływających z obowiązku wykonania, połączonych z aktualną działalnością, przyszłych świadczeń na rzecz pracowników, w tym również świadczeń emerytalnych, jakich sumę można ocenić w sposób pewny, mimo iż data powstania zobowiązania nie jest dotąd znana.
Read More

W Nowym Sączu bez problemu znajdziemy bardzo wielu wspaniałych radców prawnych, którzy zajmą się naszymi sprawami

W przypadku gdy potrzebny będzie nam porządny adwokat, to warto przeznaczyć trochę czasu na szukanie, by mieć pewność, że zatrudnimy kompetentnego fachowca, który zajmie się naszymi sprawami.
Wcześniej czy później prawie każdy będzie wymagał porady prawnej lub pomocy adwokata.
Read More

W jakich wypadkach może nastąpić natychmiastowe wydalenie zatrudnionego z pracy?

Pracodawca może w pewnych, umotywowanych wyjątkowymi okolicznościami przypadkach, rozwiązać z PRacownikiem umowę o pracę w natychmiastowym trybie.
Kodeks pracy przewiduje takową możliwość jednostronnego wymówienia umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia.
Read More

Rzeczoznawca majątkowy musi posiadać bardzo wysokie kwalifikacje oraz spore doświadczenie

Porządny specjalista oceniający wartość nieruchomości może być nam niezbędny, jeżeli na przykład dostaliśmy spadek albo chcemy kupić dom do generalnego remontu.
Read More

Komu przysługuje i gdzie otrzymać darmową pomoc prawnika?

Od stycznia 2016 roku każdy powiat spełnia zadanie finansowane z budżetu państwowego polegające na prowadzeniu miejsc udostępniania bezpłatnej prawnej pomocy dla jednostek fizycznych.
Read More

Chciałbyś sprzedać nieruchomość? Na początek bez wątpienia musisz ją dobrze wycenić!

sprzedaż nieruchomości w współczesnych czasach nie jest niczym nadzwyczajnym – jeżeli się na to zdecydujesz, nieruchomość jest położona w ciekawym miejscu i równocześnie zaproponujesz korzystną cenę, wtedy niewątpliwie nie będziesz mieć żadnych trudności ze znalezieniem kupca.
Read More