Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: UG

UG

Chciałbyś sprzedać nieruchomość? Na początek bez wątpienia musisz ją dobrze wycenić!

sprzedaż nieruchomości w współczesnych czasach nie jest niczym dziwnym – jeśli się na to zdecydujesz, nieruchomość jest położona w dobrym miejscu i jednocześnie zaoferujesz korzystną cenę, wtedy z pewnością nie będziesz mieć żadnych trudności ze znalezieniem kupującego.
Read More

W jakich wypadkach może nastąpić natychmiastowe wydalenie zatrudnionego z pracy?

Przedsiębiorca może w pewnych, uzasadnionych wyjątkowymi względami przypadkach, rozwiązać z pracobiorcą umowę o pracę w natychmiastowym trybie.
Prawo pracy przewiduje taką możliwość jednostronnego wymówienia umowy o pracę bez okresu wymówienia.
Read More

W Nowym Sączu bez problemu znajdziemy bardzo wielu wspaniałych radców prawnych, którzy zajmą się naszymi sprawami

W przypadku kiedy niezbędny nam będzie dobry prawnik, to powinniśmy przeznaczyć nieco czasu na poszukiwania, żeby mieć gwarancję, iż wybierzemy kompetentnego fachowca, który zajmie się naszymi problemami.
Wcześniej czy później niemal każdy będzie wymagał porady prawnej lub pomocy prawnika.
Read More

Rezerwy emerytalne – wszystko co wskazane jest wiedzieć o tworzeniu jak też rozliczaniu

Pod pojęciem rezerw ustawa o rachunkowości rozumie takowe zobowiązania, których czas wymagalności nie będzie pewien.
Jednostki zobligowane są przepisami bilansowymi do zrealizowania tzw. biernych rozliczeń międzyokresowych wydatków w wysokości przypuszczalnych zobowiązań przypadających na bieżący okres sprawozdawczy, wynikających z obowiązku wykonania, powiązanych z aktualną działalnością, przyszłych świadczeń na rzecz pracobiorców, w tym również świadczeń emerytalnych, jakich kwotę możesz oszacować w sposób pewny, mimo iż data powstania zobowiązania nie jest dotąd znana.
Read More

Obsługa typowo prawna – czyli, różnego typu usługi plus pomoc typowo prawna, ukryte w jednym określeniu!

Jak można pomyśleć ujrzawszy sam tytuł naszego dzisiejszego tekstu, czyli „obsłUGa prawna”- od razu pierwszą rzeczą co przychodzi do głowy, jest widok sali sądowej lub kancelarii, wewnątrz której rozmawiamy wraz z Adwokatem, czy też inną osobą związaną z prawem.
Read More

Rzeczoznawca majątkowy musi posiadać bardzo wysokie kwalifikacje oraz spore doświadczenie

Porządny specjalista oceniający wartość nieruchomości może być nam niezbędny, jeżeli na przykład dostaliśmy spadek albo chcemy kupić dom do generalnego remontu.
Read More

Komu przysługuje i gdzie otrzymać darmową pomoc prawnika?

Od stycznia 2016 roku każdy powiat spełnia zadanie finansowane z budżetu państwowego polegające na prowadzeniu miejsc udostępniania bezpłatnej prawnej pomocy dla jednostek fizycznych.
Read More