Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: PRacownik

PRacownik

Dlaczego nie powinno się udostępniać własnych informacji osobowych niezaufanym ludziom?

W dzisiejszych dniach innowacyjne techniki niezwykle ułatwiają nam w codziennym życiu, wszakże niestety ma to również swą tzw. czarną stronę. Należące do nas dane osobiste umieszczone są w specjalnych bazach danych, do których posiadania należałoby w naszym kraju mieć pozwolenie instytucji o nazwie GIODO.
Czym ona jest, na pewno rozumie każdy właściciel spółki, ponieważ zazwyczaj posiada tajne informacje adresowe własnych klientów albo współPRacowników.
Read More

Umowy typu IT – czyli, kilka słówek na temat tego, co warto na ich temat mieć pojęcie

Jak to się okazuje, nasz dzisiejszy temacik, a więc temacik związany wraz z pisaniem umów typu IT, bywa zwykle brany w dość leciutki sposób, choć jest on bardzo istotny nie tyle dla samego pracodawcy, co dla samiutkiej osoby, która to taką umowę ma dostać i przede wszystkim Podpisać.
Read More

Do jakiego typu zadań przydatny będzie rzeczoznawca majątkowy? Za co jest odpowiedzialny? Jakiego fachowca wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że rynek nieruchomości zmienia się naprawdę szybko, podlega dużej liczbie czynników, jakie bez przerwy mają na niego wpływ. Z tego względu nie każdy, kto ma w planach transakcję mającą związek z jakąś nieruchomością, może na bieżąco orientować się, jak prezentuje się obecny stan rzeczy.
Żeby sobie z tym poradzić najkorzystniej rozpocząć współpracę z rzeczoznawcą majątkowym, który w pełni właściwie opracuje wycenę nieruchomości oraz doprowadzi do pomyślnego sfinalizowania transakcji.
Read More

Kim jest notariusz, gdzie zarabia oraz które właściwie ma obowiązki?

Czy wiesz, do jakiego specjalisty należy wyjść, gdy chcemy uregulować kwestie prawne odnoszące się do przykładowo ostatnio nabytej posiadłości? Takową osobą jest reprezentant zawodu tzw. zaufania publicznego, który jest powoływany poprzez ministra sprawiedliwości.
Read More

W jakich wypadkach może nastąpić natychmiastowe wydalenie zatrudnionego z pracy?

Pracodawca może w pewnych, umotywowanych wyjątkowymi okolicznościami przypadkach, rozwiązać z PRacownikiem umowę o pracę w natychmiastowym trybie.
Kodeks pracy przewiduje takową możliwość jednostronnego wymówienia umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia.
Read More

Każdy profesjonalista winien odbyć warsztaty z prawa autorskiego, aby znać swoje prawa i obowiązki względem innych kreatorów

Każda zaczynająca działalność spółka musi wpierw zatroszczyć się o wybór wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Bez wątpienia ważkie jest także to, aby współdziałać z osobami początkującymi, pełnymi zapału i pasji.
Read More

Jakie kwestie związane z biznesem załatwiane są w Urzędzie Skarbowym?

Jak powszechnie wiadomo posiadanie firmy wiąże się z wieloma czynnościami, których należy dotrzymywać. Dotyczy to zarazem mikro i dużych firm. Przy zatrudnianiu nowej osoby do pracy, zwykle stosowanym rozwiązaniem bywa czas próbny. Czas ten trwa przeważnie trzy miesiące. Po czym osoba zatrudniona i zatrudniający określają co będzie. Przeważnie jeżeli nie ma jakich okoliczności przeciw, zatrudnia się taką osobę na kolejny okres, zazwyczaj na rok.
Read More