Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: podatek

podatek

Jakie usługi są zwolnione z VAT, czym są koszty dochodu i do czego służy licznik VAT

Teraz możemy wyróżnić multum usług, czynności, produktów oraz usług, jakie są zwolnione z VAT. Niezależnie od tego kto je wykonuje i w których okolicznościach, zawsze są one zwolnione od podatku. Przynależą do nich na przykład usługi społecznej telewizji oraz radia, usługi w zakresie edukacji, usługi oferowane przez pocztę państwową, i także usługi, które są połączone z rekreacją, sportem i kulturą.
Read More

Wartościowe porady odnośnie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2013 rok.

Na początku roku dwa tysiące czternastego każdy podatnik ma obowiązek do złożenia zeznania podatkowego za rok zeszły. Chcemy przypomnieć, że rozliczenie PIT za 2013 może być dla Państwa niesłychanie łatwe a także ekspresowe jeśli zostanie to zrobione online.
Read More

Warto powalczyć o podatek z zagranicy

Należy nam się podatek z zagranicy
Jeśli pracujemy w swoim kraju, to właściwie zdajemy sobie sprawę z tego, że na początku kolejnego roku będziemy zmuszeni się rozliczyć z tego co zarobiliśmy oraz że otrzymamy zwrot podatku, jeśli jedynie uiściliśmy go w właściwej wielkości. Lecz tak naprawdę mało kto zaznaczy, iż kiedy pracował za granicą, to również przysługuje mu takowy zwrot.
Read More

Umowa powierzenia wykorzystania danych osobowych

Administrator danych osobowych ma prawo zlecić ich przetwarzanie odrębnemu podmiotowi w zakresie i celu, do jakiego sam jest uprawniony. Nie jest do tego pożądana zgoda osoby, której dane dotyczą.
Read More

Gubisz się w paragrafach? Rozwiej swoje wątpliwości na lexperts!

Większość z nas jest zupełnymi laikami w kwestii obowiązującego prawa. Często nie jesteśmy świadomi, że łamiemy prawo albo nie znamy przysługujących nam praw. Ludzie często mają problemy z poprawnym wypełnieniem formularza PIT. Skutki braku wiedzy mogą się okazać bardzo niemiłe. Na szczęście w internecie jest wiele serwisów oferujących darmowe porady prawne. Jednym z nich jest serwis online. Znajdziemy tam ustawy prawne z wielu dziedzin.
Read More

Główne metody na prowadzenie księgowości w niedużych firmach.

Nawet jednoosobowa, malutka firma systematycznie musi rozliczać się z zusem oraz urzędem skarbowym. Zależnie od rodzaju działalności i wybranej formy prowadzenia swojej firmy mogą to być różne zobowiązania, bo inne podatki płacić będzie osoba rozliczająca się za pomocą ryczałtu, a inne jeżeli ktoś zdecyduje się na książkę przychodów – rozchodów. Lecz w każdym przypadku te podatki i składki trzeba obliczyć, i to należy zrobić dobrze, żeby uniknąć za jakiś czas niepotrzebnego tłumaczenia się w urzędach.
Read More