Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: podatek

podatek

Warto powalczyć o podatek z zagranicy

Istnieją ludzie, którzy pomogą nam odzyskać podatek z zagranicy
Jeżeli zarabiamy we własnym kraju, to dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że na początku kolejnego roku będziemy zmuszeni się rozliczyć z tego co zarobiliśmy oraz że zainkasujemy zwrot podatku, kiedy jedynie wpłaciliśmy go w odpowiedniej ilości. Ale tak naprawdę mało kto wie, iż jeżeli pracował za granicą, to także należy mu się taki zwrot.
Read More

Umowa powierzenia wykorzystania danych osobowych

Dysponent danych osobowych może powierzyć ich przetwarzanie innemu podmiotowi w obszarze i celu, do którego sam jest uprawniony. Nie jest do tego konieczna zgoda osoby, której dane dotyczą.
Read More

Wartościowe porady odnośnie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2013 rok.

Na wstępie roku 2014 każdy podatnik ma obowiązek do złożenia zeznania podatkowego za rok poprzedni. Pragniemy przypomnieć, że rozliczenie PIT za 2013 może być dla Państwa niezwykle komfortowe a także prędkie jeśli zostanie to zrobione przez internet.
Read More

Gubisz się w paragrafach? Rozwiej swoje wątpliwości na lexperts!

Większość z nas jest zupełnymi laikami w kwestii obowiązującego prawa. Często nie jesteśmy świadomi, że łamiemy prawo albo nie znamy przysługujących nam praw. Ludzie często mają problemy z poprawnym wypełnieniem formularza PIT. Skutki braku wiedzy mogą się okazać bardzo niemiłe. Na szczęście w internecie jest wiele serwisów oferujących darmowe porady prawne. Jednym z nich jest serwis online. Znajdziemy tam ustawy prawne z wielu dziedzin.
Read More

Jakie usługi są zwolnione z VAT, czym są koszty dochodu i do czego służy licznik VAT

Dziś zdołamy wyróżnić dużo usług, czynności, towarów oraz usług, jakie są zwolnione z VAT. Bez względu na to kto je wykonuje i w których okolicznościach, zawsze są one zwolnione od podatku. Przynależą do nich przykładowo usługi społecznej telewizji oraz radia, usługi w zakresie edukacji, usługi oferowane poprzez pocztę państwową, i także usługi, które są związane z rekreacją, sportem oraz kulturą.
Read More

Główne metody na prowadzenie księgowości w niedużych firmach.

Nawet jednoosobowa, malutka firma systematycznie musi rozliczać się z zusem oraz urzędem skarbowym. Zależnie od rodzaju działalności i wybranej formy prowadzenia swojej firmy mogą to być różne zobowiązania, bo inne podatki płacić będzie osoba rozliczająca się za pomocą ryczałtu, a inne jeżeli ktoś zdecyduje się na książkę przychodów – rozchodów. Lecz w każdym przypadku te podatki i składki trzeba obliczyć, i to należy zrobić dobrze, żeby uniknąć za jakiś czas niepotrzebnego tłumaczenia się w urzędach.
Read More