Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: Księgowość

Księgowość

Główne metody na prowadzenie księgowości w niedużych firmach.

Nawet jednoosobowa, malutka firma systematycznie musi rozliczać się z zusem oraz urzędem skarbowym. Zależnie od rodzaju działalności i wybranej formy prowadzenia swojej firmy mogą to być różne zobowiązania, bo inne podatki płacić będzie osoba rozliczająca się za pomocą ryczałtu, a inne jeżeli ktoś zdecyduje się na książkę przychodów – rozchodów. Lecz w każdym przypadku te podatki i składki trzeba obliczyć, i to należy zrobić dobrze, żeby uniknąć za jakiś czas niepotrzebnego tłumaczenia się w urzędach.
Read More

Księgowość zewnętrzna – konieczna, czy nie?

Mnóstwo osób śni o własnym biznesie, lecz wizja regulowania podatków, składek, kontaktu z różnymi urzędami jest na tyle zniechęcająca, że to marzenie zwykle nie zostaje spełnione. W dzisiejszych czasach wystarczy jednak podjąć współpracę z księgowym, żeby za niewysoką opłatę mieć głowę wolną od zagadnień rachunkowych.
Read More

Czym jest księgowość online – dobre i złe strony zarządzania firmą za pomocą Internetu

Posiadanie małej firmy wiążę się nie tylko z realizowaniem projektów, lecz także z dużą ilością pracy z wszelkimi dokumentami, księgowością i zarządzaniem płacami czy zasobami ludzkimi w wypadku małych i średnich przedsiębiorstw. Rzecz jasna jeśli jesteśmy firmą składającą się z jednej osoby chcemy, a by jak najwięcej zadań wykonać samemu. Po pierwsze dlatego, że dzięki temu możemy naprawdę zmniejszyć koszty, dodatkowo usprawni to działalność przedsiębiorstwa, ponieważ nie będziemy zlecać usługi u firm zewnętrznych.
Read More

Jak spowodować, żeby zarządzając firmą mniej się denerwować? Czy dobrze skorzystać w tym celu z pomocy zewnętrznych podmiotów?

Człowiek z pewnością uczy się cały czas, dzięki czemu jest w stanie osiągać coraz większe sukcesy. Czasami najlepszym nauczycielem jest porażka, ponieważ dzięki niej wiadomo co źle zrobiliśmy, możemy z tego wyciągnąć bardzo bardzo ważną naukę. Jednakowoż każdemu należy życzyć, aby zaliczał na swoim koncie jak najmniejszą ilość niepowodzeń, jak spowodować, żeby tak się stało? Przede wszystkim bez przerwy niezmiennie trzeba się kształcić.
Read More