Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: Księgowość

Księgowość

Jak spowodować, żeby zarządzając firmą mniej się denerwować? Czy dobrze skorzystać w tym celu z pomocy zewnętrznych podmiotów?

Człowiek bez wątpienia uczy się przez całe życie, dzięki czemu jest w stanie osiągać coraz lepsze osiągnięcia. Niekiedy najlepszym nauczycielem jest porażka, ponieważ przy jej pomocy wiadomo co źle zrobiliśmy, możemy z tego wyciągnąć bardzo istotną lekcję. Jednakże każdemu powinno się życzyć, żeby zaliczał na swoim koncie jak najmniejszą ilość niepowodzeń, jak uczynić, ażeby tak się stało? Przede wszystkim bez przerwy niezmiennie trzeba się dokształcać.
Read More

Księgowość zewnętrzna – konieczna, czy nie?

Wiele osób marzy o własnej firmie, lecz wizja regulowania podatków, składek, kontaktu z rozmaitymi instytucjami jest na tyle przerażająca, że to marzenie nierzadko nie zostaje urzeczywistnione. Aktualnie wystarczy jednak zdecydować się na współpracę z księgowym, żeby za niewielką opłatę mieć głowę wolną od kwestii finansowych.
Read More

Czym jest księgowość online – dobre i złe strony zarządzania firmą za pomocą Internetu

Prowadzenie małej firmy wiążę się nie tylko z tworzeniem projektów, lecz także z dużą ilością pracy z fakturami, księgowością i rządzeniem płacami czy zasobami ludzkimi w wypadku małych i średnich przedsiębiorstw. Rzecz jasna jeśli jesteśmy firmą jednoosobową chcemy, a by jak najwięcej zadań wykonać samemu. Po pierwsze dlatego, że dzięki temu możemy naprawdę zmniejszyć koszty, poza tym usprawni to działalność przedsiębiorstwa, ponieważ nie będziemy zamawiać usługi u firm zewnętrznych.
Read More

Główne metody na prowadzenie księgowości w niedużych firmach.

Nawet jednoosobowa, malutka firma systematycznie musi rozliczać się z zusem oraz urzędem skarbowym. Zależnie od rodzaju działalności i wybranej formy prowadzenia swojej firmy mogą to być różne zobowiązania, bo inne podatki płacić będzie osoba rozliczająca się za pomocą ryczałtu, a inne jeżeli ktoś zdecyduje się na książkę przychodów – rozchodów. Lecz w każdym przypadku te podatki i składki trzeba obliczyć, i to należy zrobić dobrze, żeby uniknąć za jakiś czas niepotrzebnego tłumaczenia się w urzędach.
Read More