Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: biznes

biznes

Księgowość zewnętrzna – konieczna, czy nie?

Wiele osób marzy o własnej firmie, lecz wizja regulowania podatków, składek, kontaktu z rozmaitymi instytucjami jest na tyle przerażająca, że to marzenie nierzadko nie zostaje urzeczywistnione. Aktualnie wystarczy jednak zdecydować się na współpracę z księgowym, żeby za niewielką opłatę mieć głowę wolną od kwestii finansowych.
Read More

Do czego może przydać się edukacja ekonomiczna?

Mali chłopcy marzą o tym, ażeby zostać policjantami, strażakami albo superbohaterami z komiksów lub bajek. Ich rodzice zaś mają trochę bardziej rzeczywiste marzenia, zazwyczaj zamykają się one w jednym pragnieniu – „ażeby mojemu potomkowi było lepiej”. Dlatego od początku staramy się dzieci wyekwipować w wiedzę i umiejętności jakie pozwolą tenże plan sfinalizować. Jest to dzisiaj ogromnie trudne, jako że świat się prędko zmienia, i to co było efektywne 4,5 lat temu dzisiaj już nie jest tak skuteczne.
Read More

Znaki towarowe, a pomoc prawnika – zawsze warto wykorzystać z dostępnej opcji pomocy prawnej

Działanie na rynku udostępniając własne produkty wiąże się z musem wypełnienia wielu rejestracji oraz spełnieniem konkretnych wymogów formalnych.
Read More

Obecne czasy sprzyjają rozkwitowi ludzi kreatywnych – pomysłowość zapewnia dzisiaj wymierne korzyści

W obecnych czasach często możemy dostrzec osoby, które nie pracują w korporacji po 8 godzin dziennie. Pomimo tego, rewelacyjnie sobie radzą i nie imają się ich finansowe problemy.
Jeśli ktoś posiada zmysł do interesów, to zawsze wyszuka metodę na to, aby jakoś zarobić.
Read More

Organizacja szkoleń i zebrań biznesowych – sala szkoleniowa Kraków, sala konferencyjna Legnica

Aktualnie dominuje niezmiernie duża moda na ciągłe kształcenie swoich zdolności i dążenie do osiągnięcia sukcesu w danych dyscyplinach. Coraz więcej osób koncentruje się na karierze, potrzebuje założyć własny biznes i dzięki temu funkcjonować na poziomie.
Read More

Prawdziwą siłę oddziaływania coacha możemy poczuć po kilku trafnych pytaniach powodujących rewolucję w umyśle i duszy.

Coaching może dotyczyć prawie każdego tematu społecznego: rodziny, zatrudnienia, zdrowia, związków partnerskich, więzi z ludźmi, stanu psychicznego. W najbardziej znanej formie, coaching to rozmowa dwojga osób: coacha i petenta. Takie spotkania są określane mianem sesja i mogą przebiegać od paru do parunastu godzin. Klienci korzystają z pomocy coacha, gdy pojawia się jakiś problem, któremu nie potrafią podołać. Lub też gdy chcą osiągnąć cel a nie mają pomysłu, jak się do tego zabrać. Jednym słowem, kiedy pragną dokonać zmiany. Odszukanie najskuteczniejszego dla petenta rozwiązania odbywa się poprzez zadawanie mu odpowiednich pytań.
Read More

Zabezpieczaj swój wizerunek – miej baczność na nieuczciwą konkurencję.

Posiadając przedsiębiorstwo należy mieć na uwadze, iż prawie na każdym etapie czają się pewne zagrożenia. Konkurencja będzie stale czujna i chętnie działa celem wypracowania jak najlepszej pozycji w otoczeniu. Nierzadko posuwa się w tym działaniu do niezbyt zgodnych z prawem postępowań. Toteż powinno się pozyskiwać informacje o tego rodzaju problematyce. Poza tym wskazane jest poczynienie wszelakich kroków, które mogą ochronić dobro danego przedsiębiorstwa.
Read More