Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: biznes

biznes

Zabezpieczaj swój wizerunek – miej baczność na nieuczciwą konkurencję.

Posiadając firmę należy mieć na uwadze, że prawie za każdym rogiem czatują pewne niebezpieczeństwa. Konkurencyjna firma będzie zawsze czujna i chętnie działa celem wypracowania jak najlepszej pozycji na rynku. Często posuwa się przy tym do niezbyt legalnych działań. Dlatego też powinno się zdobywać informacje o tego typu problematyce. Prócz tego wskazane jest poczynienie wszelkich kroków, jakie mogą ubezpieczyć dobro naszego przedsiębiorstwa.
Read More

Obecne czasy sprzyjają rozkwitowi ludzi kreatywnych – pomysłowość zapewnia dzisiaj wymierne korzyści

W dzisiejszych czasach często można dostrzec ludzi, którzy nie pracują w korporacji po 8 godzin każdego dnia. Mimo to, rewelacyjnie sobie radzą i nie doskwierają im finansowe kłopoty.
Jeżeli ktoś posiada zmysł do interesów, to zawsze wyszuka metodę na to, by dobrze zarobić.
Read More

Do czego może przydać się edukacja ekonomiczna?

Mali chłopcy roją o tym, by być policjantami, strażakami bądź superbohaterami z komiksów lub bajek. Ich rodzice zaś mają troszeczkę bardziej realne marzenia, najczęściej zamykają się one w pewnym pragnieniu – „ażeby mojemu potomkowi było lepiej”. Stąd od początku staramy się dzieci wyposażyć w wiedzę i umiejętności które to pozwolą ten plan zrealizować. Jest to aktualnie bardzo trudne, albowiem świat się błyskawicznie przekształca, i to co było skuteczne 4,5 lat wcześniej aktualnie już nie jest tak efektywne.
Read More

Organizacja szkoleń i zebrań biznesowych – sala szkoleniowa Kraków, sala konferencyjna Legnica

Obecnie dominuje niezmiernie duża moda na ciągłe szkolenie swoich zdolności i dążenie do osiągnięcia sukcesu w konkretnych dziedzinach. Coraz więcej ludzi skupia się na karierze, chce założyć własny biznes i wskutek tego funkcjonować na poziomie.
Read More

Księgowość zewnętrzna – konieczna, czy nie?

Wiele osób marzy o własnej firmie, lecz wizja regulowania podatków, składek, kontaktu z rozmaitymi instytucjami jest na tyle przerażająca, że to marzenie nierzadko nie zostaje urzeczywistnione. Aktualnie wystarczy jednak zdecydować się na współpracę z księgowym, żeby za niewielką opłatę mieć głowę wolną od kwestii finansowych.
Read More

Znaki towarowe, a pomoc prawnika – zawsze warto wykorzystać z dostępnej opcji pomocy prawnej

Działanie na rynku udostępniając własne produkty wiąże się z musem wypełnienia wielu rejestracji oraz spełnieniem konkretnych wymogów formalnych.
Read More

Prawdziwą siłę oddziaływania coacha możemy poczuć po kilku trafnych pytaniach powodujących rewolucję w umyśle i duszy.

Coaching może dotyczyć prawie każdego tematu społecznego: rodziny, zatrudnienia, zdrowia, związków partnerskich, więzi z ludźmi, stanu psychicznego. W najbardziej znanej formie, coaching to rozmowa dwojga osób: coacha i petenta. Takie spotkania są określane mianem sesja i mogą przebiegać od paru do parunastu godzin. Klienci korzystają z pomocy coacha, gdy pojawia się jakiś problem, któremu nie potrafią podołać. Lub też gdy chcą osiągnąć cel a nie mają pomysłu, jak się do tego zabrać. Jednym słowem, kiedy pragną dokonać zmiany. Odszukanie najskuteczniejszego dla petenta rozwiązania odbywa się poprzez zadawanie mu odpowiednich pytań.
Read More