Big Data w bankowości – dowiedz się o tym zagadnieniu zasadniczych informacji

Żyjemy w czasach, w jakich nasze dane osobowe są poniekąd wszędzie. Nie zdajemy sobie sprawy jak multum podmiotów ma kompletne informacje na nasz temat. Nie jest to oczywiście wyśmienita nowina, aczkolwiek nie możemy z tym nic zrobić. Musimy natomiast dowiedzieć się czegoś więcej w tym temacie, tak aby w jakikolwiek sposób umieć ochraniać swoją prywatność, co dotychczasowo jest niezwykle kłopotliwe.

Wykresy liczbowe

Autor: KamiPhuc
Źródło: flickr.com
Rozpocznijmy od tego, iż pozyskiwanie danych przeszło już do porządku codziennego. Nikt z nas nie zdaje sobie sprawy jak cyklicznie upublicznia osobom trzecim swoje dane. Wiadomo, że jest to bardzo złe dla nas, jednak na ogół jesteśmy tego absolutnie nieświadomi. Najczęściej zdarza się to w czasie rozmowy telefonicznej, w której telemarketer zadaje pytania, które posiadają drugie dno. Osoba nie siedząca w problemie nie ma bladego pojęcia o tym problemie, zatem nie świadomie przekazuje tej osobie wszystko co ona chce usłyszeć. Oczywiście rozliczne firmy zdobywają dane o klientach z najróżniejszych portali społecznościowych , a także materiałów zamieszczanych na stronach online.

Warto zdawać sobie sprawę z tego poza tym co to jest Big Data w bankowości , a także co oznacza to dla zwyczajnego Kowalskiego. Wiemy już, iż dane osobowe są dla tych firm nadzwyczaj cenne, więc winniśmy odnaleźć pozytywy dla nas. Z całą pewnością może się okazać, iż łatwiej dostaniemy kredyt. Jeżeli doradca (polecamy forsel) będzie miał przed sobą gigantyczną bazę danych, w jakiej będziemy posiadali pozytywne dane to bez dużych problemów otrzymamy nawet spory kredyt. Powinno się wiedzieć, iż Big Data wytwarza i analizuje różnorodne dane, żeby końcowy rezultat był właściwy i zadowalający – źródło.

Temat jest ogromnie ciekawy, jednakże nie da się go całego ukazać w tak niedługim artykule. Jeżeli cokolwiek Cię zainteresowało to warto przysiąść nad tematem na trochę dłużej. Jest to bardzo przyciągające i każdy będzie zdołał wyciągnąć jakieś, genialne wnioski. Czasu nie uda nam się przystopować, więc musimy się po części choćby dostosowywać do otaczającego nas świata. Tylko wtedy wszystko w pewnym sensie uda nam się ogarnąć.

Sprawdź także: Datarino