Technologia LED

Od kilku lat rosnącą popularnością cieszy się energooszczędna technologia oświetlenia LED, która wiąże się z użyciem diod elektroluminescencyjnych. Diody LED wykorzystane zamiast świetlówek CCFL powodują wiele wymiernych korzyści.

Oświetlenie LED – korzyści
Aby uniknąć wnikania w techniczne zagadnienia, warto omówić tylko główne cele, którym powinno służyć oświetlenie wykorzystujące diody LED.

Gorąco namawiamy do przeczytania większej ilości tekstów na ten temat. Jeżeli Cię on intryguje, to zobacz stronę (https://harmony-osobowice.pl/lokalizacja-2/), na której zaprezentowane są podobne teksty.

Tym, co przemówi prawie do każdego użytkownika energii jest fakt, że ten rodzaj oświetlenia pozwala zdecydowanie ją zaoszczędzić tym bardziej, jeśli uprzednio korzystało się ze świetlówek kompaktowych. Dodatkowo, zastosowanie diod LED zmniejsza ryzyko zatrucia się niezdrowymi substancjami (głównie związkami rtęci), które wchodzą w skład m.in. tanich świetlówek.

Kolejną zaletą jest ich niedużą wielkość, dzięki czemu możemy je wykorzystać w wyjątkowo różnorodnych miejscach. Inną zaletą, która wiąże się z użytkowaniem diod LED jest ich niesamowicie długa żywotność oraz etapowy proces wyczerpywania się, dzięki czemu nie zaskoczy nasz nieprzewidziany brak oświetlenia (). Kolejną zaletą żarówek LED jest ich widoczna odporność na uszkodzenia fizyczne, wodę, a także ujemną temperaturę.

Oprawy ledowe z kolekcji STEPS i CRISTAL
w aranżacji nad blatem i przy podłodze

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting

Dostępność diod LED
W trakcie planowania zakupu sprzętów opartych na technologii LED, zaleca się rozeznać się w ofercie sklepów internetowych, które regularnie organizują wyprzedaże, dają znać o nowościach dostępnych na rynku, a oprócz tego dostarczają sporej wiedzy na temat tego rodzaju technologii. W takich sklepach bez problemu można odnaleźć to, czego szukamy dzięki przejrzystym spisom produktów (użyteczny link na softled.pl). Dostępne są w nich m.in. taśmy led, lampy, lustra, a nawet kostki brukowe oparte na tej technologii.